Regaty Pamięci

Mariusz Sulewski
Odsłony: 4967

Wieczorem uczestnicy spotkali się na świetlicy, gdzie odbył się pokaz multimedialny przedstawiający sylwetki żeglarzy, których pamięci poświęcone zostały regaty, w tym Jerzego Przepierskiego, wieloletniego Komandora WKŻ Pasat, którego 10 rocznica śmierci mijała P1250595właśnie we wrześniu bieżącego roku. Po wieczorze wspomnień uczestnicy imprezy bawili się przy muzyce i poczęstunkach przygotowanych przez BKŻ do późnych godzin nocnych na biesiadzie żeglarskiej podsumowującej mijający sezon.

Drugiego dnia regat punktualnie o 10.00 odbył się start do 5 wyścigu, który odbywał się na innych zasadach. Bieg ten nazwany Biegiem Pamięci miał formułę wyścigu długodystansowego na trasie Pieczyska – Wielonek – Pieczyska. Dla zwycięzcy tego biegu organizatorzy przewidzieli odrębne puchary i nagrody. Przy sprzyjających warunkach i słabszym niż pierwszego dnia wietrze po ok. trzech godzinach żeglugi uczestnicy bezpiecznie ukończyli wyścig.

Wyniki regat:

KLASA T-1

     Nr i nazwa jachtu     Nazwisko i imię  Klub wyścigi  Suma
1 2 3 4
1  

POL 7111

JOHNNIE WALKER 

KOWALSKI MACIEJ BKŻ   1   1   1   1*   3  
KOWALSKI JANUSZ
PAWLIK KONRAD
2  

CZ 0097

VENUS

MA MA

PASTERNACKI ROBERT     5*   2   2   4   8  
PRZYBYLSKI JACEK
PRZYBYLSKI MICHAŁ
3   

KTO

CORVETTE 600 

CHEŁMINIAK TOMASZ

KŻ NEPTUN

BARCIN  

3    4*    3    2    8   
SAFIJAN RAFAŁ
CHEŁMINIAK KATARZYNA 
4  

11

TYGRYS

ORION

SARNECKI SEBASTIAN YKP B-CZ    15*    3    4    3    10   
NICIŃSKI BARTOSZ
MACIEJAK JAREK
5   

PASAT

ORION

475

FILIPP LECH OŻ PTTK PASAT   2   6   6   15*   14  
BĄK BOGUMIŁ
5  

BD 10

ORION

FUNIO

SARNECKI BŁAŻEJ YKP B-CZ   4   5   5   5*   14  
RAJEWICZ RAFAŁ
CHRZANOWSKI PAWEŁ
7   

HALA - BURTA

BIAŁO NIEBIESKI  

WOJTASIK JANUSZ PASAT    9*    8    7    6    21   
SZCZYPIORSKI WOJCIECH
TUŻYŃSKI RAFAŁ
TUŻYŃSKA AGATA
8  

TAJFUN

POMARAŃCZOWY 

BUGALSKI ARTUR WIND   8   9   10*   8   25  
HAIZE WALDEK
HAIZE BALTAZAR
9  

CZ 0096

VENUS

IGRAŻKA

MAŁKIEWICZ GRAŻYNA WIND   10*   10   9   7   26  
CZARSKA MIROSŁAWA
MAŁKIEWICZ KAZIMIERZ
9  

BD 508

VENUS

BIAŁY

TOBOLEWSKI PAWEŁ OŻ PTTK PASAT   7   11   8   15*   26  
GRZECZKA STANISŁĄW
11     POL 4401     ŁAŻEWSKI MARCIN OŻ PTTK PASAT     6     7     15     15*     28    
WASZCZYK MAGDALENA
LASKOWSKA RENATA
LASKOWSKI JACEK
SULEWSKI MARIUSZ
12   

CIRRUS

BIAŁY VENUS 

BAJER ARTUR     10   13*   12   9   31  
KACZMAREK PIOTR
GRUNWALD SEBASTIAN
13  

KONRADY

ORION 

ANISIMOWICZ PIOTR BKŻ   11   12   11   15*   34  
BUDZICH WOJCIECH
WESOŁOWSKA DOMINIKA
14 

BD 760

319/BURTA

PILARSKA KINGA OŻ PTTK PASAT  15  15  15  45 
CIBORSKI MICHAŁ

 

KLASA T-2

 

 L.p.   Nr i nazwa jachtu     Nazwisko i imię   Klub wyścigi  Suma
1 2 3 4
1  

POL 10101

SHREK

CALIBRA

KURCZEWSKI ROBERT YKP INO   1   2*   1   1   3  
KURCZEWSKA JOANNA
2   

FOKUS

BIAŁY

GHOUST BASTERS 

PRZYBYŁ MARCIN TAZBIROWO    3    1    3    4*    7   
STELLER MACIEJ
STELLER KUBA
WĘGRZYŃSKI PIOTR

TO 981

ALF 2

KOWALSKI MARIUSZ

KŻ WIND 

ROMANOWO

4* 
KOWALSKI BARTOSZ
4  

POL 96

SHERIDA

MICRO

FABISZEWSKI WOJCIECH YKP INO  11*  10 
FABISZEWSKI MIROSŁAW
5   

ARTEGO

SANDRA

SASANKA 620 

DOMARACKI PIOTR WIND    4    5    5    6*    14   
DOMARACKI WOJCIECH
MAZUR WOJCIECH
WAWRZYNIAK MACIEJ
6   

BD 500

JAŻAN  

KLEYDZIŃSKI WOJCIECH OŻ PTTK PASAT    5    4    6    7*    15   
KLEYDZIŃSKI PATRYK
HUSS JANUSZ
HUSS ŻANETA
7   

ANTILA 22

BIAŁA  

TAZBIR WIESŁAW TAZBIROWO    6    7    7*    5    18   
MIMKA MARLENA
MIMKA OLIWIA
ERYK BORYS
8  

MORUADH

SASANKA 620

BIAŁY

LEWANDOWSKI PIOTR NIEZRZESZONY   7   8   8   8*   23  
BURZYCH RAFAŁ
MENDLIK AREK
9   

 SHARK

SASANKA620

BIAŁY

KAPALKA JANUSZ BKŻ    8    9    9    9*    26   
MACHOWSKI BOGDAN
LESZCZYŃSKI ROBERT
KAPALKA ANIELA

 

KLASA T-3

 L.p.  Nr i nazwa jachtu    Nazwisko i imię   Klub wyścigi  Suma
1 2 3 4
1   

6

PANI ZŁO

BIAŁY 

SKOCZYLAS ANDRZEJ TAZBIROWO    1*    1    1    1    3   
SKOCZYLAS DANUTA
SKOCZYLAS OLGA
SKOCZYLAS ŁUKASZ

BD 521

GAWRA

NIEDŹWIEDZKI ADAM BKŻ  4* 
TUMASIK EWA

MEGIC

BIAŁY

DUDZIAK ADAM YKP B-CZ  4* 
DUDZIAK AREK
4  

SZOPEN

BIAŁO ZIELONY

PZ 376

JAROSZ ANDRZEJ YKP BYDGOSZCZ   3   2   4   4*   9  
JONAK ADRIAN
OLIWIA JAROSZ
5  

PAF SA

RAF POL 

RAFALSKI RAFAŁ BKŻ   5   5   5   5*   15  
SZYMCZAK MACIEJ
CIESIELSKI KACPER
6  

CT 0100

MENTOR

TANGO

SIKORSKI ANDRZEJ OŻ PTTK PASAT  6   6   6   6*   18  
GRDUSZAK DARIUSZ
KALINOWSKI ŁUKASZ
7  

DEPOL

ASIA (LISICA)

BIAŁY

WALUSIAK MAREK YKP B-CZ   7   7   7   7*   21  
JAROSZ WIESŁĄ
RYNG JOANNA

 

KLASA OMEGA

 L.p.   Nr i nazwa jachtu     Nazwisko i imię   Klub wyścigi  Suma
1 2 3 4
1  

POL 13

ANETKA

BIAŁY

KNASIECKI ROMAN BKŻ   1   1   1   1*   3  
KNASIECKI PIOTR
KNASIECKI NORBERT
2  

POL 166

POCIECHA

BIAŁY

GRAJEWSKI TADEUSZ BKŻ   4*   2   2   2   6  
GRAJEWSKI TOMASZ
GRAJEWSKI ADAM
3  

POL 199

STRATUS 

DRUŻKOWSKI MARCIN N/Ż   2   4   3   10*   9  
DRUŻKOWSKA JULIA
KUKLIŃSKI TADEUSZ
4   POL 66   BOGDAŃSKI JAKUB AZS WSG ,MOSŻNIN  3   3   4*   3   9  
STILLER KAROL
JAMRÓG PATRYK
5  

POL 220

BIAŁY 

SZAŁAPATA MARCIN

KŻ VI-KING 

CZŁUCHÓW 

5   5   5*   4   14  
KŁUDKA KAROLINA
STOLTMANN KLAUDIA
6   73   CHORĄŻEWICZ ROBERT OŻ PTTK PASAT  6   7*   6   6   18  
KLEYDZIŃSKA KATARZYNA
LIPSKI KAJETAN
7  

POL 13

ZIELONA 

KANIA JERZY BKŻ   8   8*   7   7   22  
WNUK WIKTOR
IDZIAK BEATA
8  

KOGA 

NIEBIESKA 

KURAS JAN PASAT   7   6   8   5   26  
KOWALSKI WOJCIECH
BŁAŻEJCZAK TOMASZ

JULIA

NIEBIESKI

WRONKO HENRYK 11 WOG B-CZ  9*  26 
DUDEK ANIA

 

KLASA WOLNA

 L.p.   Nr i nazwa jachtu    Nazwisko i imię  Klub wyścigi  Suma
1 2 3 4
POL 77470 SPYCHALSKI TOMASZ 16 BŻDH  3* 
WATOLA KRZYSZTOF

1

FINN

TEJKOWSKI WITOLD BKŻ  4* 

18

DESKA

NAGÓRSKI JERZY MKS SPARTAN 6* 2 2 5 9
4

POL 17

FINN

GALOR ROMUALD PASAT 4 5* 4 3 11
4

223

FINN MYKOBAR

MYK KRZYSZTOF BKŻ 5 6* 5 1 11
6

POL 163632

LASER

KALINOWSKI STEFAN KŻ VI-KING  3 4 6 7* 13
7

624

OK.'D

URBANOWICZ ŁUKASZ YKP B-CZ 10* 7 7 6 20
8

9

OK.'D

PSIAKOWSKI MIKOŁAJ YKP B-CZ 7 8 8 10* 23
9

469

OK.'D

PODGÓRECZNY KONRAD YKP B-CZ 10 9 10* 8 27
10

69

OK.'D

URBANOWICZ KAMIL YKP B-CZ 10 10 10 10* 30

 

BIEG PAMIĘCI

m-ce nazwa jachtu, Nr Nazwisko sternika
1 DESKA 18 NAGÓRSKI JERZY
2 MEGIC DUDZIAK ADAM
3 POL 166 GRAJEWSKI TADEUSZ
4 POL 13 ANETKA KNASIECKI ROMAN
5 GAWRA NIEDŹWIEDZKI ADAM
6 PANI ZŁO SKOCZYLAS ANDRZEJ
7 POL 199 DRUŻKOWSKI MARCIN
8 SZOPEN JAROSZ ANDRZEJ
9 ALF 3 PAPIERSKI JERZY
10 POL 220 SZAŁAPATA MARCIN
11 POL 66 BOGDAŃŚKI JAKUB
12 RAF POL RAFALSKI RAFAŁ
13 FINN 1 TEJKOWSKI WITOLD
14 FINN MYKOBAR MYK KRZYSZTOF
15 POL 73 CHORĄŻEWICZ ROBERT
16 GHOUST BASTERS BOPRZYBYŁ MARCIN
17 OK.'D 624 URBANOWICZ ŁUKASZ
18 LASER 163632 KALINOWSKI STEFAN
19 JOHNE WOLKER KOWALSKI MACIEJ
20 OK.'D 9 PSIAKOWSKI MIKOŁAJ
21 KTO CHEŁMINIAK TOMASZ
22 ALF 2 KOWALSKI MARIUSZ
23 OK.'D 69 PODGÓRECZNY KONRAD
24 BD 475  FILIPP LECH
25 MENTOR SIKORSKI ANDRZEJ
26 TYGRYS SARNECKI SEBASTIAN
27 BD 508 TOBOLEWSKI PAWEŁ
28 SANDRA DOMARACKI PIOTR
29 ANTILA 22 TAZBIR WIESŁAW
30 IGRAŻKA MAŁKIEWICZ GRAŻYNA
31 ASIA - DEPOL WALUSIAK MAREK
32 HALA WOJTASIK JANUSZ

 

 

P1250641Po ukończeniu sportowej rywalizacji o godzinie 16.00 odbyło się uroczyste zakończenie imprezy. Laureaci w poszczególnych klasach zostali nagrodzeni okazałymi pucharami, dyplomami i pamiątkami. Nagrody i puchary ufundowali i wręczali między innymi: Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz , Wójt Gminy Osielsko Wojciech Sypniewski , V-ce prezes KPOZŻ  Włodzimierz Palmowski, CTW PTTK, OŻ PTTK Pasat Bydgoszcz, Yacht Club Polski Bydgoszcz, WOPR oraz przedsiębiorcy z Bydgoszczy i okolic. Specjalnymi pamiątkami nagrodzono również najmłodszego i najstarszego uczestnika imprezy, który pomimo ukończonych 73 lat startował jako sternik we wszystkich dotychczasowych regatach pamięci.

Wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego i bezpiecznego przebiegu imprezy, w szczególności sędziemu głównemu regat Andrzejowi Steidingerowi, ratownikom WOPR, funkcjonariuszom Policji Wodnej KMP Policji w Bydgoszczy oraz sponsorom pucharów i nagród składamy serdeczne podziękowania.

Sezon 2012 już za nami, ale już dziś zapraszamy na kolejne XIV już Regaty Pamięci, które tradycyjnie odbędą się w trzecim tygodniu września 2013 r. Pozostaje tylko życzyć, aby lista tych, których wspominamy nie wydłużyła się przez kolejny rok.