Walne Zebranie Klubu 2009
W dniu 08.01.2009r. w Klubie POW Bydgoszczy odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo – Wyborcze Członków Wojskowego Klubu Żeglarskiego „Pasat”. Zebranie miało na celu podsumowanie działalności KLubu w mijającej kadencji, określenie dalszych kierunków działalności i wybór nowych Władz Klubu na kadencję 2009 – 2012. W zebraniu wzięło udział 44 uprawnionych do głosowania członków WKŻ Pasat.
Przewodniczącym walnego zgromadzenia sprawozdawczo-wyborczego wybrano na wniosek Komandora WKŻ Pasat Andrzeja Krupskiego Prezesa Oddziału PTTK przy Klubie POW Edwarda Kozanowskiego. Przewodniczący uroczyście powitał przybyłych członków Klubu otwierając zebranie i po zatwierdzeniu spraw regulaminowych poprosił Komandora Andrzeja Krupskiego o przedstawienie podsumowania działalności Klubu.
Komandor WKŻ Pasat wręczył wyróżnienia i nagrody członkom klubu. Osoby wyróżnione to:
– Ireneusz Walkowiak (za udział w organizacji konkursu plastycznego)
– Bogusław i Jolanta Śmiegiel (za prace na rzecz klubu)
– Mariusz Sulewski oraz Marcin Łażewski (za prowadzenie strony internetowej WKŻ „Pasat”)
Komandor ogłosił, że w poczet klubu Uchwałą Zarządu przyjęto Kol. Damiana Skałeckiego oraz przekazał legitymacje PTTK członkom klubu: Mieczysławowi Bartnikowi, Adriannie Czajkowskiej, Darii Dorożyńskiej, Bogusławowi Śmiegielowi, Grzegorzowi Ciesielskiemu i Piotrowi Żmudzińskiemu.
Następnie Komandor przeszedł do punktu Sprawozdania z działalności WKŻ „Pasat” w latach 2005-2008, w którym przedstawił zrealizowane zadania. W zakresie infrastruktury zrealizowano wiele prac, z których najważniejsze to:
– naprawa pomostu metalowego w Pieczyskach
– założenie instalacji wodno-kanalizacyjnej w Bdyujściu i wyposażenie sanitariatów, – zainstalowanie oświetlenia na nabrzeżu w Brdyujściu, – zmodernizowanie pomieszczenia w hangarze, wstawienie drzwi balkonowych, 3 okien w świetlicy, 1 w biurze i 2 do innych pomieszczeń,
– zakupienie jachtu typu Nash 20,
– zakupienie 7 kpl żagli,
– likwidacja 3 Starów, przetransportowanie świetlicy z ulicy Witebskiej do Pieczysk
– instalacja 4 słupów oświetleniowych w Pieczyskach,
– instalacja monitoringu na przystani w Pieczyskach,
– całkowite ogrodzenie terenu w Pieczyskach,
– wycinka drzew na ul. Witebskiej.
W zakresie działalności szkoleniowej wyszkolono ok. 350 osób na kursach i obozach żeglarskich. Jakość szkoleń prowadzonych przez Pasat jest wysoko oceniana przez władze Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Organizacja szkoleń i obozów to zasługa przede wszystkim: Krzysztofa Laskowskiego, Janusza Cichańskiego i Mariusza Sulewskiego.
W stały kalendarz imprez klubu wpisano corocznie organizowane regaty i zawody żeglarskie, które wspierały osoby: Agnieszka Przepierska, Renata Laskowska, Irena Biernacka, Edward Kozanowski i inni a także rejsy, niejednokrotnie nagłaśniane przez media. Nagrody i puchary fundowane były głównie przez Wojewodę. Tradycyjnie też corocznie organizowany jest Bal Żeglarza.
Członkowie i sympatycy klubu mogli spotykać się co niedzielę „przy kawie” na przystani w Brdyujściu. Dużym zainteresowaniem cieszy się również strona internetowa WKŻ „Pasat”, na której odnotowano 134 tys. odwiedzin.
Na koniec Komandor złożył serdeczne podziękowania Bosmanowi Piotrowi Lawerowi w uznaniu jego zasług na rzecz klubu i za wytężoną pracę.
W dalszej części zebrania Przewodniczący udzielił głosu Przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej Andrzejowi Strzyżowskiemu, który przedstawił sprawozdanie finansowe za 2008 rok oraz pozytywnie ocenił całokształt działalności Klubu w mijającej kadencji.Przedstawił także zauważone niedociągnięcia, których usunięcie przedstawił jako wniosek do uchwały programowej na najbliższe 4 lata. Komisja nie stwierdziła działań marnotrawnych. Przewodniczący podziękował Zarządowi za działalność, a wystąpienie zakończył wnioskiem o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi.
Walne Zebranie Członków WKŻ Pasat w głosowaniu jawnym udzieliło absolutorium ustępującemu Zarządowi Klubu.
W dalszej części zebrania głos zabrała Przewodnicząca Komisji Wyborczej Adrianna Czajkowska przedstawiła zasady wyborów: – do Zarządu Klubu – 7 osób – do Komisji Rewizyjnej – 3 osoby – na Delegatów na Walny Zjazd O/PTTK przy Klubie POW 7 osób – na Sejmik Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego – 2 osoby.
Rozpoczęto przyjmowanie kandydatur
W tym miejscu Przewodniczący zebrania zwrócił się do zgromadzonych o rozpoczęcie dyskusji i zgłaszanie wniosków dotyczących przyszłych zamierzeń Klubu.
Zwrócono uwagę na fakt, że na 70 członków, niewielka ilość z nich rzeczywiście się udziela na rzecz Klubu. Jako wniosek zgłoszono konieczność egzekwowania dodatkowych opłat od członków Klubu nie wywiązujących się z obowiązku pracy na rzecz WKŻ Pasat.
W dalszej części dyskusji głos zabrał Prezes Oddziału PTTK Edward Kozanowski, zwracając uwagę na fakt, że WKŻ „Pasat” jest jedynym klubem PTTK w woj. kujawsko-pomorskim mającym swój sprzęt klubowy i poszerzającym stale swoją bazę oraz kadrę np. w kursach na instruktorów ISSA (przeszkolono 7 osób), kursach na instruktorów rekreacji ruchowej (przeszkolono 8 osób). Położył szczególny nacisk na szkolenia młodych członków, którzy kiedyś przejmą obowiązki oraz złożył podziękowania Bosmanowi za wykonaną pracę i Mariuszowi Sulewskiemu za prowadzenie strony internetowej WKŻ „Pasat”. Złożył również wniosek aby w Uchwale znalazły się następujące kwestie: – próba przejęcia 5 jachtów ze zlikwidowanego warszawskiego klubu żeglarskiego (4 Oriony i Omega), – próba dotarcia do młodzieży i szkolenie „następców” – propozycje realizacji zadań w nowej kadencji: pływający pomost na ulicy Witebskiej, założenie kładki pomiędzy pomostami w Pieczyskach, – kontynuacja rejsów, które stały się ikoną klubu.
Wśród innych ważniejszych wniosków należy wymienić:
– naprawę ostatniego odcinka drogi wjazdowej na przystań w Pieczyskach,
– wniosek dla przyszłego Zarządu o przedstawienie Planu finansowego na 2009 rok
– o zakup sprzętu, który jest niezbędny dla ratownictwa klubowego
– o powiększenie Mariny w Pieczyskach
– zakup rzutnika multimedialnego do celów szkoleniowych
– zakup silnika do łodzi ratowniczej
– wypracowanie nowej formy współpracy z YKMW Kotwica
Wszystkie wnioski zostały uwzględnone w Uchwale programowej, którą odczytał Przewodniczący Komisji Uchwał i Wniosków Wiesław Fiutowski.
Uchwałę ze wszystkimi poprawkami jednogłośnie przyjęto w głosowaniu jawnym.
Następnie przedstawiono kandydatów do Władz Klubu i na delegatów na Zjazd Oddziału PTTK i KPOZŻ. Uczestnicy zebrania w głosowaniu tajnym dokonali wyboru nowych władz i reprezentantów.
Po podliczeniu głosów Przewodniczący Komisji Skrutacyjnej Janusz Karolewski przedstawił wyniki wyborów:
Do Zarządu WKŻ Pasat weszli:
M. Sulewski 37 głosów
A. Przepierska 35 głosów
A. Krupski 35 głosów
K. Laskowski 35 głosów
Z. Skorupski 35 głosów
T. Mrozek 31 głosów
J. Cichański 21 głosów (31 w drugiej turze)
do Komisji Rewizyjnej weszli:
G. Ciesielski 40 głosów
W. Fiutowski 36 głosów
M. Bartnik 28 głosów (w drugiej turze)
Delegatami na Zjazd Oddziału zostali:
E. Kozanowski 29 głosów
A. Krupski 27 głosówZ. Skorupski 27 głosów
K. Laskowski 26 głosów
M. Sulewski 21 głosów
W. Fiutowski 15 głosów
Delegatami na Sejmik KPOZŻ zostali:
Edward Kozanowski
Andrzej Krupski
Nowo wybrany Zarząd udał się na pierwsze zebranie pod przewodnictwem Prezesa Oddziału PTTK. Nastąpiło ukonstytuowanie wybranego Zarządu Klubu. W tajnym głosowaniu Prezesem WKŻ Pasat wybrany został Andrzej Krupski.
Po krótkiej naradzie ustalono ostateczny skład Zarządu WKŻ „Pasat” na nową kadencję:
Andrzej Krupski – Prezes – Komandor
Zdzisław Skorupski – V-ce prezes ds. technicznych
Krzysztof Laskowski – V-ce prezes ds. szkolenia
Mariusz Sulewski – Sekretarz
Tadeusz Mrozek – Skarbnik
Agnieszka Przepierska – Członek Zarządu ds. sportu i rekreacji
Janusz Cichański – Członek Zarządu ds. finansowych
Nowo wybrany Komandor podziękował wszystkim przybyłym Członkom Klubu za udział w Zebraniu.