35 Bal Żeglarza

Dnia 31 stycznia 2009 odbył się tradycyjny już Bal Żeglarza, bal jubileuszowy bo 35 z kolei.

Licznie zgromadzona brać żeglarska, duża grupa prywatnych armatorów, sympatyków żeglarstwa i przyjaciół nie tylko z naszego miasta, ale także z Warszawy, Dąbrowy Górniczej, Legnicy, Włocławka, Torunia i wielu innych zakątków Polski świetnie bawiła się w Restauracji Uniwersyteckiej. Bawiło się około 350 osób przy akompaniamencie zespołu Express Duo Plus oraz kapeli szantowej Może i My.

W trakcie balu odbyły się konkursy żeglarskie: regaty dla kapitanów jachtowych w osobach: Grażyny Małkiewicz, Tomasza Romaniuka, Andrzeja Strzyżowskiego, Krzysztofa Laskowskiego oraz Włodzimierza Palmowskiego. W konkursie ratownictwa dla jachtowych sterników morskich starli się Leszek Lewiński i Leszek Krause. W sponsorowanej loterii fantowej wylosowano atrakcyjne nagrody.
Jak powiedział E. Kozanowski: „Żeglowanie jest sztuką,   którą należy uprawiać    sprawnie, bezpiecznie, z gracją   i obowiązkowo w dobrym towarzystwie ”   i tak właśnie bawili się żeglarze na 35 Balu Żeglarza. Do zobaczenia na Balu w przyszłym roku, już dziś serdecznie zapraszamy.

Similar Posts

Dodaj komentarz