Dzień Dziecka z Pasatem

Jak co roku Wojskowy Klub Żeglarski „Pasat” wraz ze Strażą Miejską Referatu Fordon zorganizowali cykl imprez plenerowych „Bezpieczeństwo nad wodą”, połączonych    z Dniem Dziecka. Imprezy te miały na celu propagowanie żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży, ale również bezpiecznych form wypoczynku nad wodą.

Uczestnikami festynów w dniach 15-17.06.2010 byli wychowankowie BZPOW, uczniowie OSW nr 2, jungowie  ze szkolnych kół LMiRz przy SP 43 i SP65. Imprezy te odbywały się na terenie przystani WKŻ „PASAT” przy ulicy Witebskiej 4 w Bydgoszczy.

Program obejmował liczne konkursy, zawody strzeleckie, pływanie jachtem kabinowym ORION. Zajęcia sportowo-rekreacyjne były przeplatane pogadankami na temat „Bezpieczne wakacje”, „Bezpieczeństwo nad wodą”.  

DSC07742.jpg

Jak zwykle firma STOVIT nie zawiodła, przekazując gadżety. Pomimo zapowiadanych opadów deszczu i wielkiej fali, pogoda dopisała i można było przeprowadzić zaplanowane imprezy. Na twarzy dzieci uśmiech gościł i o to właśnie chodzi. Klub nie ogranicza się tylko do organizacji wspomnianych imprez.

W dniach 22-23.06.2010 zaplanowany jest biwak w Pieczyskach dla dzieci BZPOW.  Natomiast w okresie letnim klub WKŻ oferuje młodzieży uczestnictwo w obozach żeglarskich ze szkoleniem na patent oraz obozy dla grup turystycznych (dla posiadających patent żeglarski).Organizatorzy powyższych imprez WKŻ „Pasat” i Straż Miejska życzą dzieciom i młodzieży – BEZPIECZNYCH WAKACJI.

Similar Posts

Dodaj komentarz